GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 8735322
*
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 18:11:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 10:01:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, 9 delar, "Ko..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
20 maj kl 18:44
-
7092 Kanna
Koppar, Birger Eriksson, Falun. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
20 maj kl 19:54
-
7396 Matservisdelar
45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:41
-
7045 Parti 1950-tal
glas + knivställ + gräddkanna mm, 11st glas. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:50
-
7201 Tekanna
Kina, 1800-tal. Höjd: 14 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
*
Kanna
nr 873 5322
Kanna
Keramik, modell 2012, höjd: 25
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 10:01:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik
-
2045 Kaffeservis
Karin Björquist (1927-2018), Sverige, 9 delar, "Ko..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
20 maj kl 18:44 -
7092 Kanna
Koppar, Birger Eriksson, Falun. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:59 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
20 maj kl 19:54
-
7396 Matservisdelar
45 delar ca, 12 mattallrikar, 11+ 12 assietter, 6 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:41 -
7045 Parti 1950-tal
glas + knivställ + gräddkanna mm, 11st glas. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:50 -
7201 Tekanna
Kina, 1800-tal. Höjd: 14 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02